image
                      

Archiwum kategorii ‘Afryka’

Jezioro Retba leży na wschód od stolicy Senegalu Dakaru oraz najbardziej wysuniętego na zachód punktu Afryki Przylądka Zielonego. Wody jeziora mają różowy kolor, który zmienia swoją barwę w zależności od intensywności padających promieni słonecznych.

Wody jeziora mają różowy kolor, który szczególnie widoczny jest podczas pory suchej.

Czytaj dalej »

Wodospady Wiktorii to wodospady na rzece Zambezi, na granicy Zimbabwe i Zambii.

Zostały odkryte w 1855 roku przez szkockiego podróżnika Davida Livingstone’a.

Wodospady Wiktorii uważane są za jeden z siedmiu naturalnych cudów świata. Znajdują się na terenie Parku Narodowego Wodospadów Wiktorii.

Czytaj dalej »

Masyw Ruwenzori to łańcuch górski pochodzenia wulkanicznego w środkowej Afryce , biegnie wzdłuż granicy DR Konga i Ugandy. Jego długość to 125 km . Powstał 2 miliony lat temu.

Miejscowe plemienia tłumaczą jego nazwę jako zaklinacz deszczu. Rzeczywiście to miejsce jest mgliste i bardzo wilgotne , chmury przykrywają wierzchołki gór przez 300 dni w roku.

Czytaj dalej »

Masyw Ahaggar (Hoggar) leży w sercu Sahary , ok. 1500 km od Algieru.

Wznosi się na wysokość 303 m n.p.m. Masyw ten zbudowany jest ze skał liczących 2 mln lat oraz jest częścią starego łożyska skalnego kontynentu afrykańskiego. Najwyższym szczytem jest Tahat o wysokości 2918 m n.p.m. Składa się z szeregu pasm górskich o wyrównanej wierzchowinie, ponad którą wznoszą się stożki wulkaniczne.

Czytaj dalej »