Petronas Twin Towers to bliźniacze wieże w Kuala Lumpur – stolicy Malezji. Ich wysokość to 452 m. Są jednymi z najwyższych budowli świata.

Te dwa drapacze chmur łączy most widokowy (The Skybridge) o długości 58 m na poziomie 41. i 42. piętra. Obie wieże mają łącznie 76 wind oraz 10 schodów ruchomych. Windy zabierają za jednym razem 26 osób. Budynki posiadają łącznie 65 tys. m² szyb co daje liczbę 32000 okien. Budynki te liczą 88 pięter.

Wieżowiec zbudowany jest ze wzmocnionego żelbetonu, szkła i stali.

Budynek zaprojektował architekt César Pelli. Jego budowę rozpoczęto w 1992 roku, a ukończono w 1998 roku. Całość projektu kosztowała około 1,6 miliarda dolarów.W budynku znajdują się : sklepy, pomieszczenia rozrywkowe, muzea, hale symfoniczne, meczet, centrum konferencyjne oraz parking na 4500 samochodów. Znajduje się tam też Filharmonia Dewan, w której odbywają się koncerty Malezyjskiej Orkiestry Symfonicznej. W budynku znajduje się ponadto galeria sztuki, restauracje i bary.

Wieże zbudowano na miejscu byłego toru wyścigowego.

Budynek posiada prawdopodobnie najgłębsze fundamenty na świecie, sięgające na około 150 metrów w głąb ziemi i wymagające gigantycznych ilości betonu.