Wodospad Iguacu leży w Ameryce Południowej na granicy Brazylii i Argentyny na rzece Iguaçu. Jest najpotężniejszym wodospadem na świecie. Skupia około 275 osobnych kaskad.

Iguaçu jest jedną z największych i najwspanialszych sensacji Ameryki Południowej.

Rzeka wodospadu spada z 72 metrów i spływa do wąskiego wąwozu, gdzie następnie dzieli się na liczne kaskady. Wokół wodospadu można zobaczyć mnóstwo cudownych tęczy, a spadającą wodę słychać już z kilkunastu kilometrów.

Wodospad znajduje się w niezwykle pięknym miejscu, okrążany jest gęstymi dzikimi drzewami, pięknymi kwiatami czy paprociami, a cala sceneria zachwyca niezwykłym pięknem i mnóstwem kolorów. Wśród drzew można zobaczyć wiele gatunków przeróżnych zwierząt, szczególnie warto przyjrzeć się różnobarwnym papugom.Wodospad można oglądać z lotu ptaka lub wybrać się w podróż w głąb parków narodowych Argentyny i Brazylii, gdzie przechodząc wąskim mostkiem nad rzeką jesteśmy w stanie zobaczyć go z bliska. Podest, od czasu do czasu, zmywa woda, gwałtownie przybierająca w rzece. Najatrakcyjniej wodospad wygląda właśnie w okresie deszczowym, czyli od listopada do marca.

Można również dodać, że zarówno strona argentyńska jak i brazylijska utworzyła na terenie wodospadu parki narodowe,które zostały wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury i Przyrody UNESCO.

Jedną z ciekawych , aczkolwiek niewiarygodnych faktów jest to , że w 1978 roku doszło do wyschnięcia wodospadu, przez 4 tygodnie nie spadła z niego ani jedna kropla wody.