Bora-Bora to wyspa która leży na Oceanie Spokojnym , w Polinezji Francuskiej, na Wyspach Pod Wiatrem w archipelagu Wysp Towarzystwa, 250 kilometrów na północny wschód od Tahiti.  Wyspa zajmuje 44 km kwadratowych, zamieszkuje ją około 5,5 tys mieszkańców. Wokół niej roztacza się laguna, rafy i mnóstwo wysepek, zwanych motu.

W ciągu roku wyspy Francuskiej Polinezji przyciągają prawie ćwierć miliona turystów – mniej więcej tyle, ile Hawaje w ciągu 11 dni. Na wyspie można porozumieć się w dwóch językach : francuskim oraz tahitańskim.

Na wyspie znajdują się dwa szczyty : Pahia – 661 m n.p.m. oraz Otemanu – 727 m n.p.m. , a w pobliżu znajdują się dwie mniejsze wyspy koralowe. Główna miejscowość to Vaitape (lotnisko), na zachodnim brzegu znajduje się port jachtowy. Wyspa została odkryta przez holenderskiego żeglarza Jakoba Roggeveen w 1722 roku. Pierwszym europejskim mieszkańcem wyspy był rozbitek James Connor (1792).W 1845 roku wyspa weszła w skład Polinezji Francuskiej.
W czasie drugiej wojny światowej na Bora Bora znajdowała się amerykańska baza morska i lądowa, ze stacjonującymi 6 tys. żołnierzy.

Wyspa nazywana przez niektórych jako ” Raj na Ziemi “. Wczasy na Bora-Bora są raczej zarezerwowane dla bogatszych turystów – ceny wahają się od 15 tys zł za osobę na 9 dni.