Zostały one ogłoszone 7 lipca 2007 roku w stolicy Portugali – Lizbonie. W wyborze pomogło 100 milionów głosów od internautów z całego świata.

1. Wielki Mur Chiński

Wielki Mur Chiński ma długość 2400 kilometrów, jest największą budowlą wzniesioną kiedykolwiek przez człowieka. Ciągnie się on od miasta Ciajükuan (Jiayuguan) u północnego podnóża gór Nan-Szan na wschód do miasta Szanhajkuan (Shanhaiguan) nad Morzem Żółtym.

2. Pomnik Chrystusa Zbawiciela w Rio de Janeiro

To 38-metrowy pomnik Jezusa Chrystusa na szczycie granitowej góry Corcovado w Rio de Janeiro w Brazylii. Statua jest symbolem miasta oraz najbardziej imponującym i charakterystycznym elementem Rio de Janeiro.

3. Koloseum w Rzymie

To amfiteatr w Rzymie, wzniesiony w latach 70-72 do 80 n.e. przez cesarzy z dynastii Flawiuszów.

Jest dużą eliptyczną budowlą o długości 188 m i szerokości 156 m, obwodzie 524 m, wysokości 48,5 m, z pojemną widownią, która mogła pomieścić 50 tysięcy ludzi; z galeriami komunikacyjnymi oraz areną z systemem podziemnych korytarzy.

4. Taj Mahal

To indyjskie mauzoleum wzniesione przez Szahdżahana z dynastii Wielkich Mogołów, na pamiątkę przedwcześnie zmarłej, ukochanej żony Mumtaz Mahal. Obiekt bywa nazywany świątynią miłości.

5. Petra

To obecnie ruiny miasta Nabatejczyków, znajdujące się w południowo-zachodniej Jordanii. Położona jest w skalnej dolinie, do której prowadzi jedna wąska droga wśród skał – wąwóz As-Sik. Petra słynie z licznych budowli wykutych w skałach.

6. Chichen Itza

Prekolumbijskie miasto założone przez Majów na półwyspie Jukatan (Meksyk) około 450 roku.

Pierwsze budowle w Chichén Itzá zostały wzniesione około 700 roku (w okresie klasycznym rozwoju sztuki Majów). Prezentują one typowe cechy architektury Majów – są to niskie budynki wznoszone z kamienia o gładkich ścianach. Największe budowle wzniesione zostały w okresie wpływów Tolteków.7. Machu Picchu

To bardzo dobrze zachowane miasto Inków, w odległości 112 km od Cuzco. Położone na wysokości 2090-2400 m n.p.m., na przełęczy pomiędzy Wayna Picchu i Machu Picchu w masywie Kordylierów, w Andach Peruwiańskich. Poniżej płynie rzeka Urubamba.

Odkrycie Machu Picchu (24 lipca 1911) przypisywano amerykańskiemu uczonemu Hiramowi Binghamowi. W rzeczywistości odkrycia Machu Picchu dokonał 40 lat wcześniej niemiecki handlarz Augusto R. Berns. Informacje o tym fakcie znalazł w peruwiańskich i amerykańskich archiwach niezależny amerykański badacz Paolo Greer.