Sears Tower ( Willis Tower ) to wieżowiec w Ameryce Północnej, w samym centrum Chicago, w stanie Illinois. Jego wysokość to 443 metry , posiada 110 pięter – jest najwyższym budynkiem w Ameryce Północnej do linii dachu.

W marcu 2009 brytyjska firma Willis Group Holdings, Ltd. wykupiła prawa do nazwy tego budynku. Formalnie nowa nazwa zaczęła obowiązywać 16 lipca 2009 , jednak zmiana spotkała się z pospolitą niechęcią mieszkańców Chicago, którzy mimo to zamierzają używać oryginalnej nazwy.

Budynek został wybudowany w latach 1970 – 1973 kosztem 150 milionów dolarów, przy jego budowie brało udział 2400 robotników , z czego ośmiu poniosło śmierć.

W momencie wybudowania został najwyższym budynkiem świata (do linii dachu), odbierając ten tytuł World Trade Center. Stracił go w roku 1997, kiedy ukończono główną budowę Petronas Twin Towers w Kuala Lumpur, w Malezji. Jednak nawet wtedy Sears Tower miał najwyższy dach, najwyżej położone użytkowe piętro oraz najwyższą wysokość wliczając antenę (527 metrów). W momencie ukończenia Taipei 101 budynek utrzymał jedynie rekord najwyższej wysokości wraz z anteną.

Na 103. piętrze znajduje się taras widokowy, z którego rozciąga się widok na miasto i jezioro Michigan. W 2009 zainstalowano szklane klatki poza terenem tarasu, pozwalające na widok na panoramę miasta w zawieszeniu w przeźroczystym klocku.Z kondygnacji widokowej znajdującej się na 103. piętrze i wysokości 412 metrów, w pogodne dni można oglądać aż cztery stany: Illinois, Indianę, Michigan i Wisconsin. Widoczność wtenczas przekracza 80 km.

Rocznie w wieżowiec uderza od 400 do 500 piorunów.

W wietrzny dzień wierzchołek budynku może odchylać się nawet o 90 cm.